گزارش ویژه آناتولی از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

– استقبال ایرانی‌ها از غرفه افغانستان

مریم نظری، مدیر غرفه انتشارت «آمو» از افغانستان هم در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی درباره حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تصریح کرد: “قیمت کتب ما بر اساس افغانی است، هرچند سعی کردیم آن را با ریال ایران تطبیق دهیم. البته اگر قیمت واقعی را می‌خواستیم تبدیل کنیم بسیار بیشتر می‌شد. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم با قیمت کتاب‌های بازار ایران هماهنگ باشیم”.

وی با بیان اینکه انتشارات آنها دارای زیرمجموعه‌ای به نام «تاک» و مجوز فروش در ایران است،‌ خاطرنشان کرد: کتاب‌های نشر «آمو» تنها در زمان نمایشگاه تهران اجازه عرضه دارد. استقبال ایرانیان از غرفه این انتشارات در سال گذشته، ما را شگفت زده کرده است”.

نظری همچنین تصریح کرد: “آنها بیش از شهروندان افغانستان ساکن تهران به کارهای ما علاقه نشان دادند. 168 عنوان کتاب ما برای نخستین بار توسط غرفه «تاک» در ایران ارائه شده است. از نویسندگان مطرح افغانستان کتاب آورده‌ایم. ایرانی‌ها آنها را به خوبی می‌شناسند”.

سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، توانستن است» از تاریخ 24 آوریل تا 4 می 2019 در مصلای «امام خمینی» پایتخت ایران برگزار می‌شود.

بیش از 2400 انتشارات داخلی و 800 ناشر خارجی آثار خود را «به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم» در این نمایشگاه ارائه می‌کنند. از دیگر برنامه‌های آن، ارائه 400 هزار عنوان کتاب مربوط به چهار پنج سال گذشته و رویدادهایی مانند رونمایی آثار جدید و نشست‌های فرهنگی است.

گفتنی است جمهوری خلق چین میهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است و با هیاتی 200 نفری در این دوره شرکت دارد. کشورهایی؛ مانند ترکیه، افغانستان، جمهوری آذربایجان، ژاپن، روسیه و غیره از دیگر شرکت‌کنندگان خارجی این رویداد فرهنگی در تهران هستند.

گزارش ویژه آناتولی از نمایشگاه بین_المللی کتاب تهران نسخه قابل چاپ

گزارش ویژه آناتولی از نمایشگاه کتاب تهران

Add a comment

*Please complete all fields correctly

پست های مرتبط

nader musavi
نادر موسوی
alma