خبرگزاری مهر: «کودکان آفتاب» پرچمدار رسانه‌های افغان در نمایشگاه مطبوعات تهران

interviewبه گزارش خبرنگار مهر، «ماهنامه کودکان آفتاب» از سال ۱۳۹۴ با مدیریت نادر موسوی شروع به فعالیت کرد. این ماهنامه، در این سال‌ها در نمایشگاه‌های مختلفی حضور داشته و امسال نیز برای سومین بار در نمایشگاه مطبوعات کشور ایران، حضور پیدا کرده است.

 نادر موسوی سردبیر ماهنامه کودکان آفتاب، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: حدود سه سال است که ماهنامه کودکان آفتاب در نمایشگاه مطبوعات ایران، به‌عنوان تنها نماینده رسانه‌ای افغانستان اشتراک می‌کند.

وی افزود: ماهنامه کودکان آفتاب نشریه‌ای است که برای نخستین بار در ایران به‌طور تخصصی برای کودکان افغانستانی، منتشر می‌شود.

موسوی خاطرنشان کرد: امسال تلاش کردیم که در نمایشگاه حضور پررنگ‌تری داشته باشیم و فضای بیش‌تری را فراهم کردیم تا باعث آشنایی بیشتر مردم ایران و افغانستان با این نشریه و همچنین دانش آموزان بی بضاعت شویم.

وی تصریح کرد: در غرفه ماهنامه کودکان آفتاب، ۵ شماره از مجله ی کودکان آفتاب را آورده‌ایم و فعالیت های مدرسه فرهنگ که به مدت ۲۰ سال مشغول به فعالیت در زمینه کودکان افغانستانی هستند را در قالب عکس به نمایش گذاشته‌ایم.

موسوی هدف از حضور در این نمایشگاه را معرفی «ماهنامه کودکان آفتاب» به رسانه‌های داخلی و خارجی، عنوان کرد و گفت: نشریه ماهنامه کودکان آفتاب، بعنوان یک نشریه داخلی در ایران منتشر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: استقبال بازدیدکنندگان در این چند روز خیلی خوب بوده و خبرگزاری‌های داخلی ایران وقتی حضور یک رسانه افغانستانی را می‌بینند، برای‌شان جالب است و خیلی از خبرگزاری‌ها حضور افغانستان را در این نمایشگاه پوشش می‌دهند.

سردبیر ماهنامه کودکان آفتاب گفت: یکی از دستاوردهای خوب این نمایشگاه اعلام آمادگی دوستان ایرانی برای تدریس به کودکان آفتاب، تهیه مجلات و رساندن به دست دیگر کودکان و همچنین حمایت های مالی از کودکان بوده است.

موسوی، تصریح کرد: در حال‌حاضر۲۱ شماره از این ماهنامه کار شده است و تمام این شماره‌ها در سایت ماهنامه کودکان آفتاب، موجود است و تعدادی از شماره‌ها چاپ و تعدادی از شماره ها بصورت فایل پی دی اف منتشر شده است.

بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های ایران از ۵ الی ۱۲ آبان در مصلی امام خمینی تهران در حال برگزاری است.

لینک خبر در صفحه ی خبرگزاری مهر

«کودکان آفتاب» پرچمدار رسانه_های افغان در نمایشگاه مطبوعات تهران – خبرگزاری مهر _ اخبار ایران و جهان _ Mehr News Agency

Add a comment

*Please complete all fields correctly

پست های مرتبط

nader musavi
نادر موسوی
alma